Miks ta pahandab “halbade toitumisotsuste” pärast

Sümpoosionil esitatud uurimus hõlmas teele omistatavat kasu tervisele – alates seedetrakti vähktõve riski vähenemisest kuni eakamate täiskasvanute vaimse teravuse paranemiseni. Ja uued uuringud näitavad, et tee võib mängida olulist rolli kolmes suures rahvatervise küsimuses:

Kaalukaotus

Rohelises tees võib kofeiini ja katehhiinide kombinatsioon – kraam, mis annab sellele kibeduse ja ägeduse – soodustada kaalulangust. Dr Rick Hursel Hollandi Maastrichti ülikoolist selgitas, et eksperimentaalsete katsete metaanalüüsis seostati rohelise tee joomist energiakulude suurenemisega, mis võrdub umbes 100 lisakalori põletamisega 24 tunni jooksul. See koos vere rasvade oksüdatsiooni suurenemisega võib selgitada, miks seotud ülevaates osalenud kaotasid 12 nädala jooksul keskmiselt 2,9 naela.

Need mõjud olid veidi silmapaistvamad isikutel, kes ei olnud tavalised kofeiini kasutajad, ja Aasia isikud kaotasid kaks korda rohkem kaalu kui Kaukaasia osalejad, mis viitab sellele, et nii elustiil kui ka geneetilised tegurid mängivad rohelise tee mõjus rolli.

Hursel soovitab 2-3 tassi rohelist teed päevas neile, kes otsivad kaalulangetamise eeliseid. Vahepeal on kõige parem vältida praetud rohelise tee jäätist.

Südame tervis

Kui te ei saa rasvastest toitudest eemale hoida, soovitab Itaalia doktor Claudio Ferri L’Aquila ülikoolist jälgida oma Big Maci tassi musta teega. Olles jälginud tee tugevat võimet laiendada laborirottide artereid, vähendades seeläbi nende vererõhku, katsetas Ferri selle toimet hüpertensiivsetel inimestel. Ta leidis mõnevõrra uskumatult, et tee tarbimine neutraliseeris söögi negatiivset mõju vererõhule ja arteriaalsele verevoolule.

Blumberg hüppas sel hetkel selgitama, et sümpoosion kinnitas teed tervisliku toitumise osana.

Kuid nagu Ferri märkis, võib olla raske panna patsiente loobuma oma toitumisharjumustest ja minema üle tema eelistatud Vahemere dieedile. Need tulemused viisid ta järeldusele, et südame -veresoonkonna haiguste ennetamine ei pea olema ainult ohverdamine.

Ja üle poole miljoni normaalse inimese metaanalüüsis seostati ühe tassi tee joomine aastas ühe aasta jooksul vererõhu langusega, mis oli võrdne 8–10-protsendilise insuldiriski vähenemisega.

Luu ja lihaste tugevus

Texase tehnikaülikooli terviseteaduste keskusest võeti ette traditsiooniline hiina meditsiin. Postmenopausis naistele, kellel on äärmine osteoporoosi oht, määrati rohelise tee ja Tai Chi režiimid. Kuus kuud hiljem ja kõrge vastavuse määraga olid need, kes olid tarbinud 4–6 tassi rohelist teed päevas, koos Tai Chiga või ilma. "täiustatud markerid luude moodustumiseks, põletiku markerite vähenemine ja lihasjõu suurenemine."

ROHKEM TERVISLIKU SÖÖMISE KOHTA

Inimesed, kes loevad toitumissilte, on kõhnemad Kuidas lavendliga mahetoitu süüa teha ei ole toitevam, kuid see pole mõte

Dr Leslie Chen selgitas, et kuigi osteoporoos on ravimatu, võivad rohelises tees leiduvad flavonoidid ja antioksüdandid selle mõju leevendada ja luumurdude riski vähendada. Ja kuigi see võttis palju teed, ei mõõdetud kahjulikke kõrvaltoimeid.

Kõigis neis valdkondades on tõenäoliselt õigustatud edasised uuringud. "Aga lõpptulemus on see, et tee ei sisalda kaloreid," ütles Blumberg. "Ja kui tõlkida kõik need andmed, siis luude tugevuse väike tõus, vererõhu langus kogu populatsioonis muudavad väikesed muutused palju."

Paljudes toitudes leiduvad antioksüdandid võitlevad oksüdatsiooniprotsessiga – keemilise reaktsiooniga, mis võib kahjustada paljusid teie keha rakke

Toidus leiduvate ühendite rühma nimetatakse antioksüdantideks. Neid reklaamitakse kui kõike alates haigusvõitlejatest kuni mälukaitsjate, vastumürgi ja vananemiseni. Mis need ühendid on? Miks nad on olulised? Ja kas peaksite võtma toidulisandeid, et oma dieeti piisavalt (või rohkem) saada?

ROHKEM Arstilt: valepositiivne raseduse katkemine Vaesus ja vaimuhaigus Küllastunud rasvade salajane elu

MIS ON ANTIOKSIDANT?

Antioksüdandid aitavad võidelda oksüdatsiooni vastu, mis on normaalne keemiline protsess, mis toimub kehas iga päev. Seda võib kiirendada stress, suitsetamine ja alkohol. Kui looduslikus oksüdatsiooniprotsessis esineb häireid, tekivad väga ebastabiilsed ja potentsiaalselt kahjustavad molekulid, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks. Hapnik käivitab nende hävitavate väikeste kemikaalide moodustumise ja kui neid ei kontrollita, võivad need kahjustada keharakke. See sarnaneb palju keemilise reaktsiooniga, mis tekitab jalgrattale rooste või muudab lõigatud õuna pinna pruuniks.

Vabad radikaalid

Need vabad radikaalid on aatomid või aatomirühmad, mis sisaldavad paaritu arvu elektrone. Neid saab moodustada teatud molekulide hapnikuga suhtlemisel. Pärast moodustumist võivad vabad radikaalid alustada kahjulike keemiliste reaktsioonide ahelat. Suurim oht ​​inimkehale on nende potentsiaal reageerida rakukomponentidega, nagu DNA või rakumembraan, põhjustades rakkude halva funktsioneerimise või surma.

Vabu radikaale ei tekita mitte ainult keha, vaid neid leidub nii toidus, mida sööte, kui ka õhus, mida hingate. Mõned neist satuvad isegi päikesevalguse kätte, mis võib kahjustada silmi ja nahka. Vabad radikaalid võivad madala tihedusega lipoproteiini (LDL) arteri seina kinni püüda ja alustada naastude moodustumist; need võivad DNA -d kahjustada; või nad võivad muuta lahtrisse siseneva ja sealt väljuva käiku. Kõik need toimingud võivad olla haigusprotsessi algus.

Kuidas keha kaitseb oksüdatiivse stressi eest

Oksüdatiivne stress tekib siis, kui vabade radikaalide tootmine ületab keha kaitsva kaitse. Oksüdatiivne stress ja rakkude vabade radikaalide kahjustus võivad algatada vähi ja südamehaiguste varase staadiumi. Vabad radikaalid on kahtlustatavad ka Alzheimeri tõve, artriidi, katarakti, diabeedi, neeruhaiguste ja vanusega seotud pimeduse tekkes.

Inimkeha ei ole ilma selle kaitseta oma kaitseta. See loob palju erinevaid molekule – antioksüdante – nende vabade radikaalide vastu võitlemiseks ja rakkude kaitsmiseks hapniku rünnakute eest. Antioksüdandid võivad ohutult suhelda vabade radikaalidega ja peatada kahjulike reaktsioonide ahela enne rakkude kahjustamist. Kehas on mitmeid ensüümsüsteeme, mis eemaldavad vabu radikaale, kuid neid kasulikke molekule saame ka toidust, mida sööme. Mõned vitamiinid on antioksüdandid, näiteks vitamiinid C ​​ja E. Mõned mineraalid on antioksüdandid, nagu seleen ja mangaan, ning on olemas taimsed ühendid, mis toimivad antioksüdantidena (nt beetakaroteen ja lükopeen). vitamiinilisandid.

AINULT TEATUD TOIDUD ON ANTIOKSIDANTIIDE HEA ALLIKAD

Paljud toidud on head antioksüdantide allikad. Allolev tabel näitab mitut tüüpi antioksüdante, nende võimalikku toimet ja toiduallikaid. Suur asi on see, et antioksüdante leidub peamiselt taimsetes toitudes. Antioksüdantseid mineraale, seleeni ja mangaani leidub väikestes kogustes lihas ja mereandides, kuid kõigi antioksüdantide peamine toiduallikas on taimsed toidud.

Antioksüdantseid süsteeme on tohutult palju ja teadlased pole veel täpselt kindlaks teinud, kuidas kõik erinevad süsteemid meie kehas koos töötavad, et kaitsta meid vabade radikaalide kahjustuste eest. Ükski antioksüdant ei suuda pakkuda kaitset, mida pakuvad paljud koos töötavad antioksüdandid.

Parim viis mitmesuguste antioksüdantide toitumiseks on süüa toitu, mis esindab kõiki vikerkaarevärve. Igal värvil on oma ainulaadne antioksüdantne toime. Heleoranžid, sügavkollased puu- ja köögiviljad, nagu porgand, maguskartul ja aprikoosid, pakuvad ühte tüüpi antioksüdante. Punased toidud, nagu tomatid, pakuvad teist. Rohelistel köögiviljadel, nagu spargelkapsas ja kapsas, ning sinistel või lilladel toitudel, nagu mustikad ja baklažaan, on igaühel oma antioksüdantide pakendid. Usutakse, et kurkumiin, aine, mis muudab kurkum kollaseks, pakub ka kasu.

MIDA ANTIOKSIDANTI SAAB – JA EI SAA

Teadlased hakkasid teoretiseerima, et vabade radikaalide kahjustus oli seotud ateroskleroosi varases staadiumis ja võib mängida rolli paljude teiste krooniliste haigusseisundite kujunemisel 1990ndatel. Toonased uuringud näitasid, et inimestel, kes sõid vähe antioksüdantide rikkaid puu- ja köögivilju, oli suurem risk nende haigusseisundite tekkeks. Nii algasid mitmed kliinilised uuringud, mille käigus testiti antioksüdantide, näiteks beetakaroteeni ja E -vitamiini kaitset südamehaiguste, vähi ja muude haiguste eest.

Tulemusena, "antioksüdandid" sai 90ndatel moesõnaks ja nende eeliseid ülistas meedia, toiduainetööstus, kes hakkas toiduaineid märgistama "rikas antioksüdantide poolest," ja toidulisanditööstuse poolt, kui nad hakkasid hüppama antioksüdantsete toidulisandite kasulikkusest tervisele. Neid reklaamiti isegi kosmeetikatoodete vananemisvastaste koostisosadena.

Vale hüpotees vananemise ja eesnäärme ohu kohta

Uurimistulemused olid aga segased ja oodatavat kasu polnud selgelt näha. Kuigi mõned uuringud näitasid kasulikku mõju, eriti kognitiivsele halvenemisele, ei läinud lootus, et E -vitamiin kaitseb südamehaiguste ja vähi eest, ootuspäraselt. Tegelikult näitas vähemalt üks uuring, et antioksüdantsete toidulisandite tarvitamine suurendas suitsetajatel kopsuvähi riski ning viimati leiti, et E -vitamiin suurendab eesnäärmevähi riski. Nii palju kui me tahaksime arvata, et toidus leiduv ühend võib vananemist ennetada, ei ole antioksüdandid tõenäoliselt vastus.

Vaatamata lõplike uuringute puudumisele reklaamitakse endiselt antioksüdante kui toidu lisaaineid ja toidulisandeid, mis võivad ära hoida hulgaliselt tervisehäireid, sealhulgas südamehaigusi, vähki, katarakti ja mälukaotust, ning neid reklaamitakse endiselt vananemisvastaste toodete toimeainetena .

Silmade jaoks oluline

Võib -olla kõige paljutõotavam valdkond antioksüdantide uurimisel on silmade tervis. Uuringust selgus, et antioksüdantide beetakaroteeni, C- ja E-vitamiini ning mineraalse tsingi kombinatsioon vähendas vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni (AMD) kaugelearenenud staadiumite tekke riski neil, kellel oli ühe silma keskmine või kaugelearenenud AMD.

KAS ANTIOKSIDANTIDE LISANDITE VÕTMISEL ON KAHJU?

Olenemata sellest, kas neid võetakse üksikult või kombineeritult, võivad antioksüdandid kahjustada tervist, nagu eespool mainitud eesnäärmevähi ja kopsuvähi uuringud näitavad. Toidulisandit on seostatud ka suurenenud nahavähi riskiga naistel. Teine uuring näitas, et need, kes võtsid A-, E- ja beetakaroteenipreparaate, võivad olla enneaegse surma ohus. E -vitamiini liigset tarbimist on seostatud ka südamepuudulikkuse ja suurenenud verejooksuga.

Toidu- ja ravimiamet ei reguleeri toidulisandeid ning neid saab müüa, uurides nende ohutust, puhtust ja tõhusust vähe või üldse mitte. Toidulisandite valmistamise meetodid ei ole alati standardiseeritud, seega kui hästi need toimivad ja nende kõrvaltoimed võivad kaubamärkide vahel või isegi kaubamärgi sees erineda. Apteegist või tervisliku toidu kauplusest ostetud toidulisandi vorm ei ole tõenäoliselt sama, mida teadusuuringutes kasutati. Täiendavate antioksüdantide pikaajaline toime pole teada.

ALUMINE RIDA

Vaatamata arvukatele uuringutele ei ole täiendavate antioksüdantide puhul olulist kasu tervisele tõestatud. Toidus olevaid antioksüdante peetakse siiski ohututeks.

Kuni pole veenvamaid uuringuid, on parim antioksüdantide allikas puu-, köögivilja- ja täisteratooteid sisaldav toit. Tervishoiuorganisatsioonid nagu Ameerika tooteulevaade.top Südameassotsiatsioon, Ameerika Vähiliit ja Ameerika Vähiuuringute Instituut soovitavad toidulisandite asemel saada toidust antioksüdante, kuni uuringud on kindlaks teinud, kas toidulisandid on ohutud ja pakuvad samu eeliseid kui toidus looduslikult leiduvad antioksüdandid. On palju uuringuid, mis viitavad sellele, et täisteratooted, puuviljad ja köögiviljad, mis kõik sisaldavad ulatuslikke antioksüdantide võrgustikke, on tervisele kasulikud.

Parim tagatis piisavate koguste kaitsvate antioksüdantide tarbimiseks on süüa iga päev viis kuni üheksa portsjonit puu- ja köögivilju, mis esindavad kõiki vikerkaarevärve. Väikeste pähklite näksimine ja mõõdukas veini tarbimine aitavad kaasa ka antioksüdantide tarbimisele.

Et vältida "bioloogiline rooste" et oksüdatsioon ja elustress võivad teie rakke kahjustada, aidake neil end aidata, valides teie toidud targalt. Teie rakud vajavad erinevaid antioksüdante, mida pakuvad erinevad toidud, et võidelda hävitavate väikeste molekulidega, mis iga päev kehas sõda peavad.

Pilt: JIANG HONGYEN/Shutterstock.

See artikkel ilmus algselt saidil TheDoctorWillSeeYouNow.com, an Atlandi ookean partneri sait.

"Rasva blokeerimine" Pepsi Special ilmub Jaapanis homme.

Te võite olla tuttav nisu dekstriiniga toidulisandina, mida USA -s müüakse Benefiberina. See on lahustuv kiud, mis imab vett läbi meie soolestiku. See soodustab toidu liikumist läbi soolestiku ja sooleseina enda kokkutõmbumist (soolestiku liikumine, kui soovite).

Jaapani Pepsi turustajad kasutavad seda mehhanismi vähem selgesõnaliselt, lisades dekstriini oma uuele tootele Pepsi Special. Seda teatatakse ja turustatakse kui "rasva blokeeriv sooda."

Nad tuginevad sellele väitele osaliselt Jaapani riikliku tervise- ja toitumisinstituudi 2006. aasta uuringule, milles leiti, et dekstriini söönud rotid imendasid toidust vähem rasva. Sest see liikus sisuliselt otse nende kaudu. Niisiis, NIHN -i õnnistusel on toode tähistatud a "toit, mis on ette nähtud kasutamiseks tervises." 

Mõni kuu tagasi andis Kirin (õllekuulsusest) välja dekstriini sisaldava Mets Cola. See on hästi müünud ​​ja nad sihivad seda selgelt kui tervislikku kehakaalu langetavat soodat. Nende reklaam (vasakul) ei näita peategelast vannituppa kiirustamas, kuid see tähendab, et ta võib burgeri ja pitsa ning krõpsud ära süüa ning vihane kutt ilma laheda soenguta on valesti. Miks ta närvi ajab "halvad toitumisotsused"? Olukord on selgelt kontrolli all. Mets Cola kontroll.

Kas kiudainerikas koola on tervislikum kui tavaline koola? Muidugi. On leitud, et dekstriinil on tervisele mitmeid eeliseid: see "võib suurendada mikrotoitainete imendumist, stabiliseerida vere glükoosisisaldust, alandada seerumi lipiidide sisaldust, ennetada mitmeid seedetrakti häireid ja omada oma rolli südame -veresoonkonna haiguste ennetamisel." Kuid selle sidumine soodaga ja lõpptoote tervislikuks vaatamine on salakaval. Kui see paneb meid õigustama rohkem sooda joomist, kaotatakse kasu.

Pepsi Speciali 13. novembri väljalase tuleb teiste Jaapanile ainulaadsete Pepsi-mantlite kannul; nagu Pepsi kurk, Pepsi valge ja Pepsi must. (Kõik Pepsi on siiski mustad, eks? Jah, aga see kõik ei maitse "peaaegu mitte midagi.") Kui nende muude Pepsi abstraktsioonide tõlkimine USA turgudele on mis tahes viide, ärge oodake, et näete siin Pepsi Specialit niipea.

Sümpoosionil esitatud uurimus hõlmas teele omistatavat kasu tervisele – alates seedetrakti vähktõve riski vähenemisest kuni eakamate täiskasvanute vaimse teravuse paranemiseni. Ja uued uuringud näitavad, et tee võib mängida olulist rolli kolmes suures rahvatervise küsimuses:

Kaalukaotus

Rohelises tees võib kofeiini ja katehhiinide kombinatsioon – kraam, mis annab sellele kibeduse ja ägeduse – soodustada kaalulangust. Dr Rick Hursel Hollandi Maastrichti ülikoolist selgitas, et eksperimentaalsete katsete metaanalüüsis seostati rohelise tee joomist energiakulude suurenemisega, mis võrdub umbes 100 lisakalori põletamisega 24 tunni jooksul. See koos vere rasvade oksüdatsiooni suurenemisega võib selgitada, miks seotud ülevaates osalenud kaotasid 12 nädala jooksul keskmiselt 2,9 naela.

Need mõjud olid veidi silmapaistvamad isikutel, kes ei olnud tavalised kofeiini kasutajad, ja Aasia isikud kaotasid kaks korda rohkem kaalu kui Kaukaasia osalejad, mis viitab sellele, et nii elustiil kui ka geneetilised tegurid mängivad rohelise tee mõjus rolli.

Hursel soovitab 2-3 tassi rohelist teed päevas neile, kes otsivad kaalulangetamise eeliseid. Vahepeal on kõige parem vältida praetud rohelise tee jäätist.

Südame tervis

Kui te ei saa rasvastest toitudest eemale hoida, soovitab Itaalia doktor Claudio Ferri L’Aquila ülikoolist jälgida oma Big Maci tassi musta teega. Olles jälginud tee tugevat võimet laiendada laborirottide artereid, vähendades seeläbi nende vererõhku, katsetas Ferri selle toimet hüpertensiivsetel inimestel. Ta leidis mõnevõrra uskumatult, et tee tarbimine neutraliseeris söögi negatiivset mõju vererõhule ja arteriaalsele verevoolule.

Blumberg hüppas sel hetkel selgitama, et sümpoosion kinnitas teed tervisliku toitumise osana.

Kuid nagu Ferri märkis, võib olla raske panna patsiente loobuma oma toitumisharjumustest ja minema üle tema eelistatud Vahemere dieedile. Need tulemused viisid ta järeldusele, et südame -veresoonkonna haiguste ennetamine ei pea olema ainult ohverdamine.

Ja üle poole miljoni normaalse inimese metaanalüüsis seostati ühe tassi tee joomine aastas ühe aasta jooksul vererõhu langusega, mis oli võrdne 8–10-protsendilise insuldiriski vähenemisega.

Luu ja lihaste tugevus

Texase tehnikaülikooli terviseteaduste keskusest võeti ette traditsiooniline hiina meditsiin. Postmenopausis naistele, kellel on äärmine osteoporoosi oht, määrati rohelise tee ja Tai Chi režiimid. Kuus kuud hiljem ja kõrge vastavuse määraga olid need, kes olid tarbinud 4–6 tassi rohelist teed päevas, koos Tai Chiga või ilma. "täiustatud markerid luude moodustumiseks, põletiku markerite vähenemine ja lihasjõu suurenemine."

ROHKEM TERVISLIKU SÖÖMISE KOHTA

Inimesed, kes loevad toitumissilte, on kõhnemad Kuidas lavendliga mahetoitu süüa teha ei ole toitevam, kuid see pole mõte

Dr Leslie Chen selgitas, et kuigi osteoporoos on ravimatu, võivad rohelises tees leiduvad flavonoidid ja antioksüdandid selle mõju leevendada ja luumurdude riski vähendada. Ja kuigi see võttis palju teed, ei mõõdetud kahjulikke kõrvaltoimeid.

Kõigis neis valdkondades on tõenäoliselt õigustatud edasised uuringud. "Aga lõpptulemus on see, et tee ei sisalda kaloreid," ütles Blumberg. "Ja kui tõlkida kõik need andmed, siis luude tugevuse väike tõus, vererõhu langus kogu populatsioonis muudavad väikesed muutused palju."

Paljudes toitudes leiduvad antioksüdandid võitlevad oksüdatsiooniprotsessiga – keemilise reaktsiooniga, mis võib kahjustada paljusid teie keha rakke

Toidus leiduvate ühendite rühma nimetatakse antioksüdantideks. Neid reklaamitakse kui kõike alates haigusvõitlejatest kuni mälukaitsjate, vastumürgi ja vananemiseni. Mis need ühendid on? Miks nad on olulised? Ja kas peaksite võtma toidulisandeid, et oma dieeti piisavalt (või rohkem) saada?

ROHKEM Arstilt: valepositiivne raseduse katkemine Vaesus ja vaimuhaigus Küllastunud rasvade salajane elu

MIS ON ANTIOKSIDANT?

Antioksüdandid aitavad võidelda oksüdatsiooni vastu, mis on normaalne keemiline protsess, mis toimub kehas iga päev. Seda võib kiirendada stress, suitsetamine ja alkohol. Kui looduslikus oksüdatsiooniprotsessis esineb häireid, tekivad väga ebastabiilsed ja potentsiaalselt kahjustavad molekulid, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks. Hapnik käivitab nende hävitavate väikeste kemikaalide moodustumise ja kui neid ei kontrollita, võivad need kahjustada keharakke. See sarnaneb palju keemilise reaktsiooniga, mis tekitab jalgrattale rooste või muudab lõigatud õuna pinna pruuniks.

Vabad radikaalid

Need vabad radikaalid on aatomid või aatomirühmad, mis sisaldavad paaritu arvu elektrone. Neid saab moodustada teatud molekulide hapnikuga suhtlemisel. Pärast moodustumist võivad vabad radikaalid alustada kahjulike keemiliste reaktsioonide ahelat. Suurim oht ​​inimkehale on nende potentsiaal reageerida rakukomponentidega, nagu DNA või rakumembraan, põhjustades rakkude halva funktsioneerimise või surma.

Vabu radikaale ei tekita mitte ainult keha, vaid neid leidub nii toidus, mida sööte, kui ka õhus, mida hingate. Mõned neist satuvad isegi päikesevalguse kätte, mis võib kahjustada silmi ja nahka. Vabad radikaalid võivad madala tihedusega lipoproteiini (LDL) arteri seina kinni püüda ja alustada naastude moodustumist; need võivad DNA -d kahjustada; või nad võivad muuta lahtrisse siseneva ja sealt väljuva käiku. Kõik need toimingud võivad olla haigusprotsessi algus.

Kuidas keha kaitseb oksüdatiivse stressi eest

Oksüdatiivne stress tekib siis, kui vabade radikaalide tootmine ületab keha kaitsva kaitse. Oksüdatiivne stress ja rakkude vabade radikaalide kahjustus võivad algatada vähi ja südamehaiguste varase staadiumi. Vabad radikaalid on kahtlustatavad ka Alzheimeri tõve, artriidi, katarakti, diabeedi, neeruhaiguste ja vanusega seotud pimeduse tekkes.

Inimkeha ei ole ilma selle kaitseta oma kaitseta. See loob palju erinevaid molekule – antioksüdante – nende vabade radikaalide vastu võitlemiseks ja rakkude kaitsmiseks hapniku rünnakute eest. Antioksüdandid võivad ohutult suhelda vabade radikaalidega ja peatada kahjulike reaktsioonide ahela enne rakkude kahjustamist. Kehas on mitmeid ensüümsüsteeme, mis eemaldavad vabu radikaale, kuid neid kasulikke molekule saame ka toidust, mida sööme. Mõned vitamiinid on antioksüdandid, näiteks vitamiinid C ​​ja E. Mõned mineraalid on antioksüdandid, nagu seleen ja mangaan, ning on olemas taimsed ühendid, mis toimivad antioksüdantidena (nt beetakaroteen ja lükopeen). vitamiinilisandid.

AINULT TEATUD TOIDUD ON ANTIOKSIDANTIIDE HEA ALLIKAD

Paljud toidud on head antioksüdantide allikad. Allolev tabel näitab mitut tüüpi antioksüdante, nende võimalikku toimet ja toiduallikaid. Suur asi on see, et antioksüdante leidub peamiselt taimsetes toitudes. Antioksüdantseid mineraale, seleeni ja mangaani leidub väikestes kogustes lihas ja mereandides, kuid kõigi antioksüdantide peamine toiduallikas on taimsed toidud.

Antioksüdantseid süsteeme on tohutult palju ja teadlased pole veel täpselt kindlaks teinud, kuidas kõik erinevad süsteemid meie kehas koos töötavad, et kaitsta meid vabade radikaalide kahjustuste eest. Ükski antioksüdant ei suuda pakkuda kaitset, mida pakuvad paljud koos töötavad antioksüdandid.

Parim viis mitmesuguste antioksüdantide toitumiseks on süüa toitu, mis esindab kõiki vikerkaarevärve. Igal värvil on oma ainulaadne antioksüdantne toime.The price is 1939, source. Hopefully, you found this information useful. Let us know what you think, and thanks for reading.. Heleoranžid, sügavkollased puu- ja köögiviljad, nagu porgand, maguskartul ja aprikoosid, pakuvad ühte tüüpi antioksüdante. Punased toidud, nagu tomatid, pakuvad teist. Rohelistel köögiviljadel, nagu spargelkapsas ja kapsas, ning sinistel või lilladel toitudel, nagu mustikad ja baklažaan, on igaühel oma antioksüdantide pakendid. Usutakse, et kurkumiin, aine, mis muudab kurkum kollaseks, pakub ka kasu.

MIDA ANTIOKSIDANTI SAAB – JA EI SAA

Teadlased hakkasid teoretiseerima, et vabade radikaalide kahjustus oli seotud ateroskleroosi varases staadiumis ja võib mängida rolli paljude teiste krooniliste haigusseisundite kujunemisel 1990ndatel. Toonased uuringud näitasid, et inimestel, kes sõid vähe antioksüdantide rikkaid puu- ja köögivilju, oli suurem risk nende haigusseisundite tekkeks. Nii algasid mitmed kliinilised uuringud, mille käigus testiti antioksüdantide, näiteks beetakaroteeni ja E -vitamiini kaitset südamehaiguste, vähi ja muude haiguste eest.

Tulemusena, "antioksüdandid" sai 90ndatel moesõnaks ja nende eeliseid ülistas meedia, toiduainetööstus, kes hakkas toiduaineid märgistama "rikas antioksüdantide poolest," ja toidulisanditööstuse poolt, kui nad hakkasid hüppama antioksüdantsete toidulisandite kasulikkusest tervisele. Neid reklaamiti isegi kosmeetikatoodete vananemisvastaste koostisosadena.

Vale hüpotees vananemise ja eesnäärme ohu kohta

Uurimistulemused olid aga segased ja oodatavat kasu polnud selgelt näha. Kuigi mõned uuringud näitasid kasulikku mõju, eriti kognitiivsele halvenemisele, ei läinud lootus, et E -vitamiin kaitseb südamehaiguste ja vähi eest, ootuspäraselt. Tegelikult näitas vähemalt üks uuring, et antioksüdantsete toidulisandite tarvitamine suurendas suitsetajatel kopsuvähi riski ning viimati leiti, et E -vitamiin suurendab eesnäärmevähi riski. Nii palju kui me tahaksime arvata, et toidus leiduv ühend võib vananemist ennetada, ei ole antioksüdandid tõenäoliselt vastus.

Vaatamata lõplike uuringute puudumisele reklaamitakse endiselt antioksüdante kui toidu lisaaineid ja toidulisandeid, mis võivad ära hoida hulgaliselt tervisehäireid, sealhulgas südamehaigusi, vähki, katarakti ja mälukaotust, ning neid reklaamitakse endiselt vananemisvastaste toodete toimeainetena .

Silmade jaoks oluline

Võib -olla kõige paljutõotavam valdkond antioksüdantide uurimisel on silmade tervis. Uuringust selgus, et antioksüdantide beetakaroteeni, C- ja E-vitamiini ning mineraalse tsingi kombinatsioon vähendas vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni (AMD) kaugelearenenud staadiumite tekke riski neil, kellel oli ühe silma keskmine või kaugelearenenud AMD.

KAS ANTIOKSIDANTIDE LISANDITE VÕTMISEL ON KAHJU?

Olenemata sellest, kas neid võetakse üksikult või kombineeritult, võivad antioksüdandid kahjustada tervist, nagu eespool mainitud eesnäärmevähi ja kopsuvähi uuringud näitavad. Toidulisandit on seostatud ka suurenenud nahavähi riskiga naistel. Teine uuring näitas, et need, kes võtsid A-, E- ja beetakaroteenipreparaate, võivad olla enneaegse surma ohus. E -vitamiini liigset tarbimist on seostatud ka südamepuudulikkuse ja suurenenud verejooksuga.

Toidu- ja ravimiamet ei reguleeri toidulisandeid ning neid saab müüa, uurides nende ohutust, puhtust ja tõhusust vähe või üldse mitte. Toidulisandite valmistamise meetodid ei ole alati standardiseeritud, seega kui hästi need toimivad ja nende kõrvaltoimed võivad kaubamärkide vahel või isegi kaubamärgi sees erineda. Apteegist või tervisliku toidu kauplusest ostetud toidulisandi vorm ei ole tõenäoliselt sama, mida teadusuuringutes kasutati. Täiendavate antioksüdantide pikaajaline toime pole teada.

ALUMINE RIDA

Vaatamata arvukatele uuringutele ei ole täiendavate antioksüdantide puhul olulist kasu tervisele tõestatud. Toidus olevaid antioksüdante peetakse siiski ohututeks.

Kuni pole veenvamaid uuringuid, on parim antioksüdantide allikas puu-, köögivilja- ja täisteratooteid sisaldav toit. Tervishoiuorganisatsioonid nagu Ameerika tooteulevaade.top Südameassotsiatsioon, Ameerika Vähiliit ja Ameerika Vähiuuringute Instituut soovitavad toidulisandite asemel saada toidust antioksüdante, kuni uuringud on kindlaks teinud, kas toidulisandid on ohutud ja pakuvad samu eeliseid kui toidus looduslikult leiduvad antioksüdandid. On palju uuringuid, mis viitavad sellele, et täisteratooted, puuviljad ja köögiviljad, mis kõik sisaldavad ulatuslikke antioksüdantide võrgustikke, on tervisele kasulikud.

Parim tagatis piisavate koguste kaitsvate antioksüdantide tarbimiseks on süüa iga päev viis kuni üheksa portsjonit puu- ja köögivilju, mis esindavad kõiki vikerkaarevärve. Väikeste pähklite näksimine ja mõõdukas veini tarbimine aitavad kaasa ka antioksüdantide tarbimisele.

Et vältida "bioloogiline rooste" et oksüdatsioon ja elustress võivad teie rakke kahjustada, aidake neil end aidata, valides teie toidud targalt. Teie rakud vajavad erinevaid antioksüdante, mida pakuvad erinevad toidud, et võidelda hävitavate väikeste molekulidega, mis iga päev kehas sõda peavad.

Pilt: JIANG HONGYEN/Shutterstock.

See artikkel ilmus algselt saidil TheDoctorWillSeeYouNow.com, an Atlandi ookean partneri sait.

"Rasva blokeerimine" Pepsi Special ilmub Jaapanis homme.

Te võite olla tuttav nisu dekstriiniga toidulisandina, mida USA -s müüakse Benefiberina. See on lahustuv kiud, mis imab vett läbi meie soolestiku. See soodustab toidu liikumist läbi soolestiku ja sooleseina enda kokkutõmbumist (soolestiku liikumine, kui soovite).

Jaapani Pepsi turustajad kasutavad seda mehhanismi vähem selgesõnaliselt, lisades dekstriini oma uuele tootele Pepsi Special. Seda teatatakse ja turustatakse kui "rasva blokeeriv sooda."

Nad tuginevad sellele väitele osaliselt Jaapani riikliku tervise- ja toitumisinstituudi 2006. aasta uuringule, milles leiti, et dekstriini söönud rotid imendasid toidust vähem rasva. Sest see liikus sisuliselt otse nende kaudu. Niisiis, NIHN -i õnnistusel on toode tähistatud a "toit, mis on ette nähtud kasutamiseks tervises." 

Mõni kuu tagasi andis Kirin (õllekuulsusest) välja dekstriini sisaldava Mets Cola. See on hästi müünud ​​ja nad sihivad seda selgelt kui tervislikku kehakaalu langetavat soodat. Nende reklaam (vasakul) ei näita peategelast vannituppa kiirustamas, kuid see tähendab, et ta võib burgeri ja pitsa ning krõpsud ära süüa ning vihane kutt ilma laheda soenguta on valesti. Miks ta närvi ajab "halvad toitumisotsused"? Olukord on selgelt kontrolli all. Mets Cola kontroll.

Kas kiudainerikas koola on tervislikum kui tavaline koola? Muidugi. On leitud, et dekstriinil on tervisele mitmeid eeliseid: see "võib suurendada mikrotoitainete imendumist, stabiliseerida vere glükoosisisaldust, alandada seerumi lipiidide sisaldust, ennetada mitmeid seedetrakti häireid ja omada oma rolli südame -veresoonkonna haiguste ennetamisel." Kuid selle sidumine soodaga ja lõpptoote tervislikuks vaatamine on salakaval. Kui see paneb meid õigustama rohkem sooda joomist, kaotatakse kasu.

Pepsi Speciali 13. novembri väljalase tuleb teiste Jaapanile ainulaadsete Pepsi-mantlite kannul; nagu Pepsi kurk, Pepsi valge ja Pepsi must. (Kõik Pepsi on siiski mustad, eks? Jah, aga see kõik ei maitse "peaaegu mitte midagi.") Kui nende muude Pepsi abstraktsioonide tõlkimine USA turgudele on mis tahes viide, ärge oodake, et näete siin Pepsi Specialit niipea.

Pin It on Pinterest

Share This